Dlaczego automatyzacja laboratorium jest tak istotna?

 

Technologia stosowana w wielu branżach nieustannie się rozwija. Nie inaczej jest w laboratoriach, które z rok na rok są coraz lepiej wyposażone, dzięki czemu mogą przeprowadzać coraz bardziej specjalistyczne badania i analizy. Kluczową rolę w jakości ich pracy odgrywa daleko posunięta automatyzacja urządzeń i procesów.

Zastosowanie automatyzacji oszczędza czas pracy

 

Podstawową zaletą, jaką niesie ze sobą zastosowanie automatyzacji, są oszczędności w czasie pracy personelu. Wcześniej, laboranci spędzali długie godziny na kontrolowaniu zachodzących procesów. Po wprowadzeniu automatyzacji mogą ten czas przeznaczyć na inne zadania, co ostatecznie przekłada się na wzrost efektywności ich pracy.

Odpowiednio przygotowana automatyzacja przekłada się również na zwiększenie jakości działań, ponieważ zaprogramowane maszyny pozwalają na minimalizację błędów, wynikających z czynników ludzkich, takich jak mylenie próbek. Jeśli chcesz zainwestować w automatyzację laboratorium to skorzystaj z oferty naszych urządzeń, które zoptymalizują i przyspieszą procesy w Twoim zakładzie.

Automatyzacja pozwala obniżyć koszty

 

Nie należy zapominać o tym, jak automatyzacja wpływa na obniżenie kosztów. Możliwość korzystania z inteligentnych przyrządów laboratoryjnych pozwala na ograniczenie ilości zespołu, który do tej pory, wiele procesów musiał przeprowadzać ręcznie. Zaawansowane systemy umożliwiają przebadanie większej ilości próbek, co skraca ogólny czas badania, zmniejszając tym samym wydatki niezbędne do jego przeprowadzenia.

Praca w laboratorium może nieść ze sobą szereg zagrożeń, z uwagi na częstą pracę na szkodliwych odczynnikach chemicznych. Automatyzacja pozwala na ograniczenie kontaktu pracowników z toksycznymi substancjami, co przekłada się na wzrost bezpieczeństwa ich pracy.

 

 

 

Big Kahuna w liczbach

czyli zbiór ciekawostek

 

Chcesz poznać więcej szczegółów?