Biobank

Oferujemy kompleksowe rozwiązania dla biobanków. Naszym priorytetem jest dostarczanie klientom nowoczesnego sprzętu najwyższej jakości. Z tego też powodu stawiamy na urządzenia cenionych na rynku marek, takich jak m.in. ASKION. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że oprócz samej sprzedaży możemy zapewnić również profesjonalne doradztwo przy wyborze poszczególnych zestawów do biobankingu. Po zapoznaniu się z Twoimi indywidualnymi potrzebami zaproponujemy optymalne przyrządy. Możemy również dostarczyć Ci innowacyjne systemy z zakresu automatyzacji laboratorium.

Jakie urządzenia do biobankingu oferujemy?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, przygotowaliśmy bardzo szeroki wybór urządzeń do biobankingu. Dostarczamy innowacyjne systemy umożliwiające zamrażanie próbek z kontrolowaną prędkością i obróbkę kriogeniczną – takie połączenie przekłada się na najwyższą jakość próbki. Nasze urządzenia wyposażone są w szereg praktycznych udogodnień.

Znajdujące się w naszym asortymencie zautomatyzowane systemy kriogenicznego przechowywania dla biobanków gwarantują bezpieczeństwo próbek. Co ważne, posiadamy urządzenia zróżnicowane pod względem wymiarów, dlatego każdy klient z pewnością znajdzie model odpowiedni do swoich potrzeb. W naszej ofercie z zakresu rozwiązań dla biobanków nie brakuje też nowoczesnych skanerów do identyfikacji próbek, pracujących w temperaturach kriogenicznych.

Jeżeli szukasz wysokiej jakości urządzeń do biobankingu, które zapewniają bezpieczną obsługę próbek, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy Ci dodatkowych informacji dotyczących specyfikacji i ceny naszych produktów.

Najlepszą jakość próbki gwarantowana przez połączenie kontrolowanej szybkości zamrażania z możliwością obróbki próbki kriogenicznej


Stół roboczy ASKION C-line® (WB) składa się z kriogenicznego obszaru roboczego (T <-100°C), który może być wyposażony w dwie (WB220), trzy (WB230) lub sześć (aWB) zamrażarek o kontrolowanej szybkości zamrażania. Obszaru obróbki kriogenicznej utrzymywany jest w niskiej temperaturze w atmosferze suchego azotu Takie kriogeniczne środowisko umożliwia sortowanie i/lub tymczasowe przechowywanie zamrożonych próbek przy zachowaniu najlepszej jakości próbek. Wbudowane wewnętrzne/zewnętrzne skanery kodów kreskowych umożliwiają identyfikację i śledzenie próbek w dowolnym momencie (zarządzanie próbkami w oparciu o kody kreskowe). Opcjonalne zamrażarki z kontrolowaną szybkością zamrażania gwarantują zamrażanie różnych formatów próbek w zdefiniowany wcześniej i powtarzalny sposób, jednocześnie gromadząc wszystkie istotne dane. Zamrażanie z kontrolowaną szybkością można przeprowadzić na podstawie dowolnie programowalnych krzywych zamrażania. Poszczególne procesy zamrażania z kontrolowaną prędkością mogą być uruchomione w dowolnym momencie bez konieczności czekania na zakończenie pracy sąsiedniej zamrażarki. Po procesie zamrażania próbka może zostać przeniesiona za pomocą transportera kriogenicznego (-100 ° C lub zimniejszego) do hermetycznego magazynu ASKION C-line® w celu dalszego przechowywania. Zachowany w ten sposób stały łańcuch chłodzenia umożliwia archiwizację próbek najlepszej jakości. Oprócz rozwiązania półautomatycznego dostępny jest również zautomatyzowany stół warsztatowy (aWB). W tym zautomatyzowanym wariancie wszystkie procesy wewnętrzne są przeprowadzane automatycznie przez roboty typu pick and place obsługujące stojaki SBS. Aby umożliwić w pełni zautomatyzowane i w pełni udokumentowane przetwarzanie próbek (np. porcjowanie, zamrażanie, przechowywanie) aWB można również podłączyć z urządzeniami zewnętrznymi (np. ze stacjami pipetującymi) za pomocą adaptowalnych interfejsów.

Więcej informacji
 

C-Line

• Kontrolowane i powtarzalne zamrażanie
• Pomiar temperatury odniesienia (z czujnikiem próbki)
• Do sześciu niezależnie pracujących zamrażarek
• Bezpłatne konfigurowalne krzywe zamrażania
• Kontrolowane zasiewanie (ukierunkowane wyzwalanie krystalizacji)
• Odpowiedni dla różnych formatów próbki
• Dostępna częściowo lub w pełni automatyczna konfiguracja
• Zamrażarka z połączonym kriogenicznym obszarem roboczym do obsługi zamrożonych próbek
• Kriogeniczne pomieszczenie robocze z regulacją temperatury do -130°C
• Opcjonalna automatyczna obsługa próbek (pojedyncza próbka / stojak SBS) w temperaturze do -130°C
• System monitorowania obsługiwany programowo i sprzętowo

Modułowe i zautomatyzowane kriogeniczne przechowywanie próbek dla biobanków, biorepozytoriów i kolekcji magazynowych opartych na LN2

Hermetyczny magazyn ASKION C-line® (HS200) to wydajny i zautomatyzowany system przechowywania dla biobanków, biorepozytoriów i kolekcji magazynowych opartych na LN2. Zautomatyzowane rozwiązanie do biobankowania jest dostępne w 3 rozmiarach (HS200 S/M/L). Aby zapewnić bezpieczne przechowywanie próbek i najlepszą jakość próbek, próbki są przechowywane w temperaturach kriogenicznych do -185 ° C. Dzięki bezpośrednio podłączonemu kapturowi próbki mogą być obsługiwane w pełni automatycznie w temperaturach kriogenicznych poniżej -130°C. Robot może obsługiwać w środowisku kriogenicznym zarówno pojedyncze próbki jak i cały stojak SBS. Umożliwia to bezoblodzeniową i wolną od zanieczyszczeń automatyczną obsługę próbek przy zachowaniu ciągłego łańcucha chłodniczego. Ten wyjątkowy układ, składający się z przechowywania w ultraniskiej temperaturze, zautomatyzowanej obsługi próbek kriogenicznych i ciągłego łańcucha chłodniczego, zapewnia maksymalną jakość próbek przez dziesięciolecia.

Więcej informacji

 

HS200

• Automatyczne przechowywanie próbek w fazie azotu gazowego (w ciekłym azocie?)
• Automatyczna obsługa próbek w temperaturach poniżej -130 ° C (regulowana)
• Zautomatyzowana obsługa pojedynczych próbek (robot typu pick-and-place)
• Zautomatyzowana obsługa stelaży SBS
• Zintegrowany system wymiany chwytaka
• Zintegrowane skanery dla pojedynczych próbek i stojaków SBS w temperaturze otoczenia -130 ° C
• Odpowiedni do tworzenia małych (kilka tysięcy próbek) lub nawet bardzo dużych (miliony próbek) biobanków / magazynów próbek
• Rozszerzalny / skalowalny modułowo
• Zgodność z GMP i ISO 20387
• Odpowiedni dla różnych formatów próbki

Identyfikacja próbek w temperaturach ciepłych do kriogenicznych


ASKION C-line® ColdEye to pierwszy i jedyny na świecie dostępny na świecie skaner pracujący w temperaturach kriogenicznych. Skaner działa niezawodnie w fazie parowej ciekłego azotu, w temperaturze otoczenia poniżej -150°C. Umożliwia wykrywanie zamrożonych próbek w formacie stojak SBS/pudełko w czasie krótszym niż 5 sekund. Ze względu na prace w temperaturach kriogeniczne próbki można zidentyfikować ryzyka ogrzania lub rozmrożenia. ASKION C-line® ColdEye umożliwia bezpieczną obsługę próbek, zachowując najwyższe standardy jakości nawet po zeskanowaniu. ASKION C-line® ColdEye można w pełni zintegrować ze stołem roboczym ASKION C-line® nawet tym już obecnym w laboratorium.

Więcej informacji
 

ColdEye

• Rozpoznawanie próbek w czasie krótszym niż 5 sekund
• Jednoczesna identyfikacja kilku próbek w stelażu SBS (96, 48, 24 itd.) lub w formacie pudełkowym (9x9, 10x10 itp.)
• Niezawodne rozpoznawanie próbek w temperaturze otoczenia od +25°C do -150°C
• Odczyt kodu na spodzie fiolki i kodu kreskowego stojaka / pudełka (1D / 2D)
• Dostępne jako przenośna wersja samodzielna lub jako rozwiązanie instalacyjne doposażenie dla stołu roboczego
• Odpowiedni dla różnych formatów próbki
• Zintegrowane oprogramowanie analityczne (dla wersji przenośnej)
• Zintegrowany zasilacz do 5 h (w temperaturze -150°C, w wersji przenośnej)
• Umożliwia najlepszą możliwą jakość próbki, dzięki minimalnym zmianom temperatury podczas procesu skanowania