Spektrometria mas MALDI-TOF i TOF/TOF

FLEX flagowa seria Brukera, globalnego lidera aplikacji MALDI

Seria FLEX firmy Bruker to absolutnie wiodąca na rynku platforma MALDI. Dzięki sprawdzonej, nowoczesnej konstrukcji seria FLEX ustanawia nowy standard wyjątkowej wydajności, niezawodności i wygody MALDI. Umożliwiając szeroki zakres zastosowań, od analizy addytywnej po obrazowanie powierzchni, systemy MALDI serii FLEX stanowią standard w analizie polimerów. Systemy Brukera umożliwiają osiągnięcie maksymalnej wydajności zarówno ekspertom jak i początkującym, udostępniając im szeroki wachlarz możliwości.

Wysoce zautomatyzowane tryby pracy pozwalają na zbieranie danych i dogłębną analizę nawet najmniejszych ilości próbek w ciągu kilku sekund. Intuicyjne i wydajne pakiety oprogramowania obsługują wizualizację danych i charakteryzowanie związków docelowych.

seria microflex

Od małych cząsteczek po polimery – stacjonarne smartflex® i microflex® LRF są idealnym wyborem. Solidna konstrukcja gwarantuje niezawodną codzienną pracę w przypadku kontroli syntezy chemicznej, kontroli jakości smaru, analizy dodatków i analizy zafałszowań żywności. Idealny dla użytkowników niebędących ekspertami i zapracowanych laboratoriów obsługujących wiele instrumentów, w których kluczowe znaczenie mają łatwa, intuicyjna obsługa i niezawodność.

Podczas gdy microflex LRF dzięki trybowi zwierciadła jonowego zapewnia rozszerzone możliwości badania mniejszych cząsteczek, spektrometr smartflex wyposażony w opatentowany laser smartbeam zapewnia dłuższą żywotność w zastosowaniach o dużej przepustowości.

seria autoflex maX

Wiodąca pod względem wydajności technologia MALDI-TOF i TOF/TOF umożliwia wiarygodną, ​​szczegółową charakterystykę polimerów i przemysłowych syntetycznych substancji chemicznych. Technologia laserowa Smartbeam-II zapewnia doskonałą jakość danych spektralnych przy minimalnym przygotowaniu próbki.

Gotowy do rozbudowy (nawet po instalacji) system Autoflex® maX jest dostępny w wersji liniowej, wysokorozdzielczej wersji ze zwierciadłem jonowym oraz w wersji TOF/TOF, umożliwiając badania w szerokim zakresie - od barwników, pigmentów i substancji koloryzujących po najnowocześniejsze zastosowania w badaniach polimerów. Wersje TOF/TOF wykorzystują LIFT i wysokoenergetyczny CID do szybkich, czułych eksperymentów MS/MS w celu uzyskania informacji o budowie chemicznej cząsteczki prekursora, co jest przydatne w zastosowaniach związanych z recyklingiem i upcyklingiem polimerów

ultrafleXtreme

Dzięki zwiększonej rozdzielczości, szerszemu zakresowi mas, zwiększonemu zakresowi dynamicznemu i opatentowanemu laserowi smartbeam-II, spektrometr ultrafleXtreme zapewnia wyjątkową jakość widm MS i MS/MS, ułatwiającą analizę polimerów. Unikalna technologia PAN utrzymuje najwyższą rozdzielczość mas w bardzo szerokim zakresie, umożliwiając precyzyjną analizę polimerów, począwszy od określenia średniej masy cząsteczkowej, po analizę dyspersji i stopnia polimeryzacji, a skończywszy na określeniu grup końcowych. Wysoce wydłużona żywotność lasera MALDI w połączeniu z automatycznym czyszczeniem źródła za pomocą lasera (w ciągu zaledwie kilku minut), zapewnia długi czas pracy i minimalne koszty konserwacji.seria rapifleX

Seria rapifleX® to najbardziej zaawansowany i elastyczny system MALDI TOF(/TOF). Seria rapifleX stanowi połączenie najnowocześniejszej technologii z zaawansowaną informatyką, tworząc system zapewniający szybkość, solidność i wszechstronność. Zdolność rozdzielcza aż do 50 000 i zwiększony zakres dynamiczny umożliwiają pewną identyfikację w zastosowaniach MALDI-TOF/TOF, takich jak badanie grup końcowych polimerów.

Dzięki technologii smartbeam 3D, pomiary MALDI MS i MS/MS są do 10 razy szybsze, umożliwiając uzyskanie jednoznacznej charakterystyki polimerów i doskonałej analizy osadzania polimerów. Adaptowalna optyka jonowa zapewnia najlepszą czułość MALDI w trybach MS i MS/MS.